• آخرین اخبار

 • با توجه به نامه شماره ۳۴۵۲۹/۲۱۰/۹۳ مورخ ۲۵/۶/۹۳ اداره کل مقررات صادرات و واردات موضوع تصویب نامه شماره ۷۰۴۴۱/ت۵۱۰۴۰هـ مورخ ۲۳/۶/۹۳ هیأت محترم وزیران بابت واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی مراتب به شرح ذیل اعلام می گردد:
  ۱-خودروهای وارداتی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی به هیچ عنوان قابل ترخیص از گمرکات اجرایی نبوده و صرفاً امکان مرجوع نمودن به خارج از کشور را داشته و در صورت پایان مهلت قانونی نگهداری کالا در انبار و متروکه شدن، قابلیت فروش و عرضه به بازار داخلی را ندارند، لذا گمرکات اجرایی می بایست در هنگام تهیه و ارسال اظهارنامه متروکه بر روی اظهارنامه مربوطه عبارت “خودروهای موصوف به استناد تصویب نامه شماره ۷۰۴۴۱/ت۵۱۰۴۰هـ مورخ ۲۳/۶/۹۳ قابل عرضه به بازار نمی باشد” را درج نمایند.
  ۲-ورود و ترخیص هرگونه خودرو سواری از محل تصویب نامه های شماره ۲۰۴۴۰۸/ت۴۱۷۱۷هـ مورخ ۷/۱۱/۸۷ مربوط به خودروهای وارداتی توسط جانبازان و شماره ۲۰۴۴۱۹/ت۴۱۸۲۹هـ مورخ ۷/۱۱/۸۷ و مربوط به خودروهای وارداتی توسط معلولین و شماره ۸۵۷۱۱/ت۴۸۱۷۶هـ مورخ ۱۱/۴/۹۲ مربوط به خودروهای وارداتی توسط ورزشکاران برتر کشور و سایر تصویب نامه های مشابه صرفاً با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر مجاز می باشد.
  ۳-خودروهای با پلاک مناطق آزاد صرفاً در محدوده این مناطق مجاز به تردد بوده و واردات آنها به قلمرو گمرکی با رعایت کامل قوانین و مقررات امکان پذیر می باشد.ضمن اینکه از ورود موقت اینگونه خودروها به قلمرو گمرکی به هر عنوان جداً خودداری گردد.لازم است گمرکات مستقر در مبادی ورودی و خروجی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در خصوص اجرای مفاد این بند هماهنگی لازم با سازمان عامل آن منطقه به عمل آورد.
  ۴-در خصوص ترخیص و انجام تشریفات امور گمرکی خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی حتی در صورت ارائه ثبت سفارش معتبر نیز می بایست در هر مورد با هماهنگی این مرکز اقدام لازم صورت پذیرد.

  ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

  بدون نظر

  

  0 دیدگاه ، دیدگاه خود را بیان کنید

 • درباره ما

  شرکت پارساترخيص سپهر ما با داشتن سیستم های تعریف گردیده مفتخر است به اطلاع برساند با پشت سر گذاردن 11 سال تجربه موفقیت آمیز و با بهره گیری از 7 سال تجربه عملی در امور بازاریابی، واردات، صادرات،ترخيص کالاو انجام کلیه تشریفات گمرکی، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به کارخانه ها، تولیدکنندگان، صنعتگران، فروشندگان و نمایندگی های محترم سایر شرکت ها و اشخاص حقیقی اعلام می دارد.
  هدف ما همکاری با شما در جهت توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر چرخه صنعت و اقتصاد کشور عزیزمان ایران است به این امید در جهت تامین نظرات و حفظ منافع همه جانبه شما آمادگی خود را جهت آغاز فعالیت مشترک اعلام می داریم. • خدمات ما

 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید …

 • تلگرام

 • لینک های مرتبط

 • 140+ مشتریان همیشگی ما: