• آخرین اخبار

 • بندر «گوادر »

  چین، بندر «گوادر» پاکستان را برای ۴۳ سال اجاره کرد:

  زنگ خطر برای چابهار ایران

  ? روزنامه «مردم» چین اعلام کرد که این کشور برای اجرا و توسعه طرح‌های اقتصادی در بندر «گوادر» در جنوب پاکستان، مدیریت و بهره‌برداری از امکانات آن را از امروز به مدت ۴۳ سال به اجاره خود در آورده است.

  ? طرح کریدور اقتصادی چین- پاکستان، طرح مشترک و بزرگی است که قراردادهای مربوط به اجرای آن در مجموع به ارزش حدود ۴۵میلیارد دلار، اردیبهشت ماه سال جاری میان مقامات عالی پکن و اسلام‌آباد به امضا رسیده است.
  همچنین طبق تفاهم دو کشور، پاکستان همچنین متعهد شده است که یک گروه امنیتی ویژه متشکل از ۱۰تا ۲۵هزار نیروی حفاظتی را برای حمایت و حراست از اتباع چینی که در این منطقه مشغول به فعالیت خواهند شد را فراهم آورد.

  ? با احداث و تکمیل نهایی این کریدور اقتصادی که متشکل از خطوط حمل و نقل جاده‌یی، ریلی و خطوط لوله انتقال انرژی خواهد بود و حدود ۱۵سال‌ زمان خواهد برد، کشتی‌های غول‌پیکر نفتکش و باری چین برای دسترسی به کشورهای نفتخیز حوزه خیلج فارس و حتی برای دسترسی به بازارهای مصرف کالاهای متنوع چینی در حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه، اروپا و آفریقا دیگر مجبور نخواهند بود مسیر ۱۳هزار کیلومتری آب‌های اقیانوس هند را تا بندر شانگهای طی کنند و با اجرای طرح یاد شده، این مسیر با کاهش ۱۰هزار کیلومتری، تنها به حدود ۳ هزار کیلومتر خواهد رسید.

  ?این اتفاق درحالی می‌افتد که بندر گوادر در پاکستان که قبلا جزیی از ایران بوده است و در زمان سلطه انگلیسی‌ها به عمان و پس از تشکیل پاکستان به این کشور واگذار شد دارای موقعیت مشابهی با بندر چابهار ایران است و راه افتادن این بندر می‌تواند روی موقعیت و نقش چابهار تاثیر بگذارد و از اهمیت و نقش آن بکاهد.

  ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

  بدون نظر

  

  0 دیدگاه ، دیدگاه خود را بیان کنید

 • درباره ما

  شرکت پارساترخيص سپهر ما با داشتن سیستم های تعریف گردیده مفتخر است به اطلاع برساند با پشت سر گذاردن 11 سال تجربه موفقیت آمیز و با بهره گیری از 7 سال تجربه عملی در امور بازاریابی، واردات، صادرات،ترخيص کالاو انجام کلیه تشریفات گمرکی، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به کارخانه ها، تولیدکنندگان، صنعتگران، فروشندگان و نمایندگی های محترم سایر شرکت ها و اشخاص حقیقی اعلام می دارد.
  هدف ما همکاری با شما در جهت توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر چرخه صنعت و اقتصاد کشور عزیزمان ایران است به این امید در جهت تامین نظرات و حفظ منافع همه جانبه شما آمادگی خود را جهت آغاز فعالیت مشترک اعلام می داریم. • خدمات ما

 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید …

 • تلگرام

 • لینک های مرتبط

 • 140+ مشتریان همیشگی ما: